7 Sie

Wybieramy krzesełko do karmienia

Świat akcesoriów dla dzieci jest szeroki i niezmierzony. Można wśród nich dokonać selekcji na rzeczy niezbędne i te, bez których da się przeżyć. Do zdecydowanie najważniejszych akcesoriów dziecięcych należy oczywiście: wózek dla dziecka, butelki, smoczki, cały szereg zabawek oraz krzesełka do karmienia kiedy dziecko osiągnie 6-7 miesiąc życia.

Okres 6-7 miesiąca to dla każdego dziecka czas wielkim zmian. To własnie w tym czasie powinna zostać wprowadzona dieta uzupełniająca karmienie piersią. Przy karmieniu mlekiem modyfikowanym okres ten przypada już na 4 miesiąc życia dziecka.

Krzesełka do karmienia są absolutnie niezbędne jeśli rodzic chce zaszczepić w dziecku najlepsze nawyki. Dzięki niemu, malec się już powoli przyzwyczajać do wspólnego jedzenia posiłków. Na rynku dostępnych jest wiele modeli krzesełek do karmienia. Dla dzieci najmłodszych na ogół zakupuje się specjalne foteliki, natomiast dzieci starsze spokojnie mogą korzystać ze składanych krzesełek z możliwością regulacji. Zadaniem każdego rodzica jest sprawdzić czy krzesełko wykonane zostało z bezpiecznych dla dziecka materiałów posiadających stosowne atesty i certyfikaty.

Przyjmowanie pokarmu stałego dla dziecka jest sporym wyzwaniem i wymaga całych pokładów cierpliwości ze strony rodzica. Wdrażanie prawidłowych nawyków przy pomocy krzesełka do karmienia zdecydowanie zaprocentuje na przyszłość i pomoże dziecku szybciej zaadaptować się do normalnego życia.