30 Lip

Zabawa w sklep – pamiętaj o wózku i kasie!

Dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje wielu bodźców. We wczesnych etapach rozwojowych maluchom wystarczą grzechotki, pluszaki i puszyste poduszeczki, które będą pobudzać zmysły i interesować kolorami, kształtami oraz dźwiękami. W późniejszych stadiach warto zadbać o to, by przez zabawę maluch jak najbardziej poznawał świat.

Zabawa w sklep

Często ulubionym zajęciem kilkulatka jest wyobrażanie sobie pracy w sklepie. Wyimaginowane produkty i klienci sprawiają sporo radości, jednak o wiele więcej frajdy zapewni własna sklepowa kasa dla dzieci. Wyposażona w elektroniczny system wyświetlania ceny pozwoli na poznawanie pierwszych cyfr, a także udoskonali umiejętność precyzyjnego kierowania paluszkami na odpowiednie przyciski.

Kasa fiskalna jako zabawka

Bezwzględnie wartościową cechą zabawy w sklep jest również wpojenie zasady dziecku, że nic nie ma za darmo. Otwierając szufladkę z pieniędzmi, którą posiada kasa fiskalna dla dzieci, lub podkładając „klientowi” czytnik do kart, dziecko uczy się zasad kupowania i sprzedawania. Dodatkowo zabawka dla dzieci kasa fiskalna jest wyposażona także w produkty, które można sprzedawać, więc maluch poznaje także nazwy przedmiotów mających odpowiedniki w życiu codziennym.