8 Maj

Zabawki edukacyjne

Zabawa dziecka w każdym wieku jest niezwykle istotna. Ważne, by była dla malucha zarówno przyjemnością, jak i rozwijała jego wyobraźnię oraz spełniała funkcję edukacyjną. Dobrze jest postawić również na zabawki z dobrej jakości materiałów, które spełniają wszystkie ważne normy bezpieczeństwa. Nie powinny być na przykład zrobione z materiałów zawierających szkodliwe dla zdrowia substancje. Informacje takie powinny znajdować się na opakowaniach zabawek. Pamiętać trzeba także o tym, by dana zabawka była dostosowana do wieku danego dziecka.

Zabawki edukacyjne Fisher Price

Jednymi z popularnych zabawek dla dzieci są te oferowane przez znaną i popularną markę Fisher Price. Producent ten posiada w swojej ofercie zabawki dla najmniejszych dzieciaków, jak i ich nieco starszych kolegów. Jedną z często wybieranych zabawek jest tak zwany garnuszek na klocuszek. Jest to zabawka dla dzieci w wieku od 6 do 24 miesiąca życia.

Garnuszek Fisher Price (np. taki bebito.pl/interaktywne-klocki-i-sortery/garnuszek-na-klocuszek) to zabawka rozwijająca zdolności manualne oraz zdolność rozpoznawania kształtów. Zabawka garnuszek spodoba się zarówno dziewczynkom jak i chłopcom. Wydaje ona także dźwięki, a jej wielobarwna kolorystyka z pewnością przyciągnie uwagę niejednego malucha.