24 Lip

Zabawy dla młodych geniuszy

speedcubing kostki rubikaWymyślanie zabaw dla małych intelektualistów nie jest sprawą prostą. Oczekiwania takich dzieci wobec zabaw są o tyle trudne do spełnienia, że zbyt proste i infantylne zabawki szybko będą dziecko nudzić. Dla małego myśliciela warto wymyślać zabawy pobudzające kreatywność, wymagające skupienia i otwarcia umysłu. Choć w przypadku dzieci brzmieć może to nad wyraz, to dyscypliny takie jak dziecięcy speedcubing, czyli układanie kostki Rubika na czas wciąga ogromne ilości dzieci.

Zabawki dla młodych i zdolnych

Widząc u dziecka bawiącego się kostką Rubika potencjał i chęć rozwijania umiejętności warto zakupić nieco bardziej zaawansowane formy łamigłówki. Będzie to na przykład Speed Cube Jupiter kostka dla dzieci pozwalająca na szybsze jej układanie, a poza skupieniem i szybkim myśleniem – ćwiczenie również motoryki.

Speedcube dla dzieci cieszy się coraz większą popularnością w szkołach w dużych miastach. Rodzice chcąc obudzić w dziecku chęć do nietypowej zabawy zdecydować się mogą na zapisanie go na zajęcia dodatkowe. Podczas tego typu zabaw dziecko zdobyć może nowe umiejętności oraz nauczyć się odpowiedniego skupienia przez przystąpieniem do nauki. Efekty tego typu zabaw to między innymi wyciszenie, osiągnięcie lepszych efektów w szkole oraz podniesienie sprawności manualnych.